داغ ترین ها
  • ایران
  • 1401/3/7
  • آخرین به‌روزرسانی 09:02
مشاوره مالی
موانع رشد مالی
در این ویدیو دان لوک سرمایه دار موفق چینی به بررسی علل عدم رشد مالی می پردازد.

امروز با مقاله (هفت دلیلی که هیچ وقت ثروتمند و پولدار  نمی شید) در خدمت شما هستیم.

نود و هفت درصد آدما تا سن 65 سالگی یا ورشکست شدن یا پولی ندارن و فقط سه دردصد عملکرد موفق مالی دارن

اون نود و هفت درصد به خاطر این 7 تا دلیل شکست خوردن:

1.دلیل اولی که شما هیچ وقت ثروتمند نمی شید :

اینه که فکر می کنید پول مهم نیست.

این حرف رو شنیدید که ملت می گن پول چرک کف دستِ. میدونی وقتی آدما همچین چیزی می گن.معمولا هیچ پولی به دست نمی یارن و هیچ پولی هم ندارن...درست پول همه چیز نیست اما پول تو زندگی خیلی خیلی مهم هست. پول که باعث حرکت دنیا میشه ، پول که از خانوادتون نگه داری می کنه ، پول بهتون امنیت میده ، پول بهتون آسایش میده.

پول خودش یه ابزار و چیز اضافه ای نیست ، فکر کن به دوس دختر یا دوس پسرت ،به شریکت به همسرت به شوهرت بگی میدونی چیه تو برام مهم نیستی و حدس بزن چقدر پیشت می مونن، خیلی زیاد نه. دقیقا همون داستان هم در مورد پول هست اگه فکر کنید پول مثل یه آدم هست و به پول بگید تو برام مهم نیستی حدس بزن چی میشه، دیگه پیشت نمی مونه و این دلیلی هست که پول ندارید.

2.دلیل شماره دو که چرا هیچ وقت ثروتمند نمی شید :

اینکه سیستم آموزشی هیچ وقت بهت درمورد پول و ثروت آموزش نداده.

ببین دوران مدرسه رو که داشتی طی می کردی کلاس ها یادت میاد.شیمی یک زیست یک ریاضی یک، اما  ثروت یک کجا بود، پول یک، سرمایه گذاری یک کجا بود. این دوره ها وجود نداشتن چون سیستم آموزشی طوری طراحی شده که شما رو محافظه کار بکنه و شما رو تبدیل به یک کارگر خوب حرف گوش کن بکنه.

ببین دقیقا این همون دلیلی هست که معلمتون پولدار نیست،  ناظیم پولدار نیست ، اون مدیری که راهنمات بود پولدار نیست.پس اونا چطور میتونن بهت ثروتمند شدن رو یاد بدن وقتی خودشون ثروتمند نیستن.

3.دلیل سومی که هیچ وقت ثروتمند نمی شید :

اینه که والدینت هیچ وقت در مورد پول بهت یاد ندادن این که پول چطور کار می کنه.

ببین اگه از یه خانواده ثروتمند نباشی یا ثروت کلانی بهت نرسیده باشه موقع بزرگ شدن با طرز فکر های درستی در مورد پول، ثروت و آدم های موفق بزرگ نشدی. با وجود این که خانوادگت عاشقت هستن و بهترین چیزها رو برات می خوان به هر حال اون ها صلاحیت این رو ندارن که بهت در مورد کار و ثروت مشاوره بدن. و حالا حدس بزن چون تو والدینت رو دوست داری و وقتی صحبت پول میشه به حرفشون گوش می کنی این دلیلی هست که هیچ وقت ثرتمند نمی شی.

4.دلیل شماره چهارم چرا هیچ وقت ثروتمند نمی شید :

اینه که بهت هیچ وقت یاد ندادن چطور بدون کار ثابت پول دربیاری.

دوران نوجوانیت رو به یاد بیار وقتی که می خواستی پول به دست بیاری.در واقع می خواستی پول تو جیبت داشته باشی.درست؟ می خواستی اسباب بازی بخری می خواستی ماشین بخری می خواستی به مسافرت بری با دوستات بیرون بچرخی. می ری پیش والدینت ، و می گی مامان بابا می خوام پول بدست بیارم و اونا چی بهت می گن، برو سر یه کار.

حالا رفتی سرکار، اما این تنها راه پول برست آوردن هست؟ ببین باید بفهمی پول چطور کار می کنه پول به دست اومده در واقع محصول جانبی تولید ارزش (کالا و خدمات) هست و تا وقتی که شما به بازار یه ارزشی رو بدید می تونید در قبال خدمت یا محصولی که ارائه می کنید پول بدست بیارید. پس به جای این که زمان رو با دلار تبادل کنید می تونید ایده ها و مهارت های خودتون رو با میلیون ها تبادل کنید.

5.دلیل پنجم که چرا هیچ وقت ثروتمند نمی شید :

این که رسانه های دسته جمعی می خوان شما مصرف کننده باشید.

حالا چرا می خوان شما مصرف کننده باشید به این دلیل هست که بهتر می تونن شما رو کنترل کنن و از همون ابتدای جونی بهتون یاد دادن که پولی رو که ندارید خرج بکنید و چیزایی رو بخرید که لازم ندارید و کسایی رو تحت تاثیر بذارید که حتی ازشون خوشتون نمی یاد.

برا بچه هاتون اسباب بازی می خواید وام بگیرید از شرکت های اعتبار دهنده مسافرت می خواید برید وام بگیرید از شرکت های اعتبار دهنده ماشین جدیدی می خوای بخری که پولش رو نداری خیلی هم خوب دومین کارت اعتباریت رو بگیر، خونت رو گرو بذار این کاملا عادی هست که بدهکار باشی.

کلی بدهی داری و این یه مشکل هست که تو کل دنیا داریم مخصوصا آمریکای شمالی و برای همین هست که خانواده ها کلی بدهکارن. و وقتی که بدهکار باشی،کنترل میشی به وسیله رسانه های دسته جمعی و توسط شرکت های مالی و اعتباری و کنترل میشی توسط بانک ها پس یادت باشه.

6.دلیل ششمی هیچ وقت پولدار نمی شید :

این که دید منفی نسبت به آدمای پولدار و ثروتمند داری.

چرا چون رسانه ها شستوشوی مغزیت دادن به وسیله والدینت به وسیله دوستات که آدمای ثروتمند منفعت طلبند ،حریص هستن،مغرور هستن، اونا هیولا هستن. خب پس برای این که شبیه اونا نباشی مطمعن شو که ورشکست می مونی. به خاطر این که نمی خوای شبیه اون آدما باشی نمی خوای ملت فکر کنن که تو حریص هستی و نمی خوای ملت فکر کنه که هیولا هستی پس چیکار می کنی ،ورشکست می مونی.

سوال من از شما اینه؟ آیا این درست و اگه فکر می کنید درست شما هیچ وقت پولدار نمی شید

7.دلیل هفتمی که شما هیچ وقت ثروتنمد نمی شید :

شما هیچ وقت تمام مسئولیت رو برای آینده مالی خودتون به عهده نمی گیرید. ببینید اون نود و هفت درصد اونا همیشه عاشق اینن که نق بزنن و گلایه کنن که ما قربانی هستیم و انگشت اتهام رو به سمت دیگران بگیرن.

چیزی که اونا نمی دونن این که وقتی انگشت اتهام رو به سمت کسی دیگه ای می گیرن سه تا انگشت وجود داره که به سمت خودت هست تا وقتی تمام مسئولیت رو به عهده نگیری.

و بگی حالا یه کاری می کنم می خوام فکر کنی و بگی چند ساعت وقتت رو برای دیدن تلویزیون سپری می کنی و چقدر در مورد اقتصاد مطالعه می کنی مورد کار پول و این که پول چطور کار می کنه می خوام مقایسه کنی که چقدر زمان سرمایه گذاری کردی.

در موردش فکر کن، بیشتر مردم زمان خودشون رو برای پول کار می کنن در حالی که هیچ وقت یه چند ساعتی رو برای این که بدونن پول چطور کار می کنه نمی ذارن.

و اینا هفتا دلیلی هست که چرا اغلب مردم

هیچ وقت ثروتمند نمی شن

اگه نمی خواید جزو اون نود و هفت درصد باشید

و اگه می خواید جزو سه درصد برتر جامعه باشید

لطفا برامون کامنت بذارید.
ارائه شده توسط مشاوره وگا و گروه وگا

وگا پنجمین ستاره پر نور آسمانمون هست

هفت دلیلی که هیچ وقت ثروتمند و پولدار نمی شید

به اشتراک گذاری این مطلب!

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه